Асоціація з ЄС можлива вже цього року

Январь 15, 2014 | Новини | Просмотров: 1633 | Комментариев: 0

Уряд України планує підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом у цьому році. Нині триває напружена робота над проектом Угоди про асоціацію з урахуванням усіх економічних параметрів.

 

Наразі Міністерство економічного розвитку і торгівлі України погоджує торгові позиції з ЄС. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов. За його словами, Уряд робить все можливе для того, щоб Угода була підписана саме в 2014 році.

Як відомо, раніше Прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив про те, що кошти, отримані від продажу українських євробондів Росії, підуть на модернізацію вітчизняної економіки та приведення її до європейських стандартів. Зазначений ним курс на підкріплення практичних положень проекту Угоди, заснованих на поглибленому секторальному аналізі наслідків для української економіки створення зони вільної торгівлі з ЄС, буде реалізований в ході консультацій з Європейським Союзом. Про те, що найближчим часом такі консультації продовжаться, підтвердили в Міністерстві закордонних справ України. Домовленість про проведення таких консультацій було досягнуто під час візиту до Брюсселю (Бельгія) Першого віце-прем'єр-міністра України Сергія Арбузова.

Як зазначив на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс, європейська інтеграція залишається стратегічним пріоритетом України і безальтернативним курсом держави, оскільки на цьому зав'язані всі реформи, що проводяться в державі.
«Тому ми прагнемо підписати цю Угоду якомога швидше, як тільки обидві сторони будуть готові до цього. Коли саме буде підписано Угоду, я думаю, що це повинні показати найближчі місяці, коли відбуватимуться консультації і сторони зможуть обговорити свої позиції на переговорах», — сказав Євген Перебийніс.

Урядові експерти підкреслюють, що тільки практичний підхід до імплементації Угоди дозволить Україні розвивати власні ринки, підвищуючи кваліфікацію трудових ресурсів і забезпечуючи їм нові робочі місця. Як зазначає Євген Перебийніс, для України пріоритетним питанням є досягнення взаємовигідної домовленості про імплементацію цієї Угоди, яка не зашкодить економічним інтересам держави.

Аналітики зазначають, що вже у лютому Україна повинна мати збалансований системний проект розвитку країни з повним використанням переваг, які дають зона вільної торгівлі з СНД, промислова кооперація з Росією і взаємодія з країнами ЄС. Лише чітка координація за всіма цими напрямами приведе Україну до економічної стабільності.
Офіційні переговори з ЄС буде розпочато після того, як з боку Євросоюзу буде підтримана ініціатива української сторони, підкреслив Перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов.

джерело

Новость не имеет комментариев
Проверочный код