Киів: відбулися громадські слухання - з залученням представників Рахункової Палати

Март 26, 2015 | Новини | Просмотров: 1492 | Комментариев: 0

Наступного року виповнюється 20 років з дня утворення Рахункової палати України. Але багато хто з нас, не просто не відчули її «корисність», але й взагалі не розуміють навіщо вона потрібна.

Причини такої оцінки різні і їх дуже багато. Одна з основних - не завжди належна оцінка фактам порушень законодавства з боку керівників державних органів влади, про які зазначалося в матеріалах ревізій і перевірок, що проводила Рахункова палата. Сьогодні, коли відбулися революційні зміни в суспільстві, чинна редакція закону про рахункову палату вже «застаріла» і потребує оновлення.
25 березня відбулися громадські слухання – з залученням представників Рахункової Палати, міністреств, громадських організацій, міжнародних організацій, міжнародних фінансових організацій та депутатів Верховної Ради України. Тема зустрічі «Діяльність Рахункової палати: шляхи законодавчого врегулювання» (в контексті підготовки до другого читання проекту Закону України «Про Рахункову палату», реєстр.№ 2072). Одним із доповідачей був Голова підкомітету з питань видатків Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, представник «Народного Фронту» та Кіровоградщини Олександр Горбунов.
«Нам вкрай потрібна правильно організована робота вищого контрольного органу, яким є Рахункова палата. Потреба в удосконаленні законодавства про РПУ обумовлена, з одного боку, напрацьованими за минулі роки досвідом і потребою практичної діяльності. А з другого – особливостями поточного періоду, який характеризується довготривалою кризою забезпечення законності у використанні народних коштів, певним зростанням економічної злочинності і соціальної напруги в багатьох сферах суспільних відносин, у тому числі і насамперед в тих, що регулюються бюджетним законодавством країни.» - наголосив Олександр Володимирович.
Крім того за його словами, важливо передбачити розширення повноважень щодо перевірки фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, а також державних підприємств, кошти яких належать до публічних фінансів, управління державним майном, контролю за своєчасним витрачанням бюджетних коштів, у тому числі коштів загальнодержавних цільових фондів, за обсягами, структурою та їх цільовим призначенням.
До повноважень Рахункової палати має належати також проведення фінансових перевірок, ревізій на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності у частині їх діяльності, яка стосується використання коштів державного бюджету.
Рахункова палата має право здійснювати за зверненням державних підприємств заходи зовнішнього контролю (аудиту) з інших питань, ніж передбачено повноваженнями Рахункової палати.
Здійснювати аудит ефективності та фінансовий аудит щодо внутрішнього фінансового контролю за використанням коштів державного бюджету їх розпорядниками. І звичайно ж, досліджувати стан внутрішнього контролю і внутрішнього аудиту в органах Казначейства.
«5 березня 2015 ВР проголосувала за прийняття за основу ініційований Президентом України проект закону щодо реформування Рахункової палати (№ 2072), який набрав 282 голоси депутатів всіх фракцій в тому числі Народного Фронту, є архіважливим, адже має на меті збільшити повноваження Рахункової палати та привести діяльність до європейських стандартів аудиту державних фінансів. Чого і чекає від нас Європа. Сьогодні ми обговорюємо та доопрцьовуємо в контексті другого читання проекту Закону України «Про Рахункову палату. Ми маємо закріпити положення про те, що Рахункова палата України це єдиний вищий орган державного фінансового контролю, який наділеней широким колом повноважень, які дозволять забезпечити вплив на виконання всіма гілками влади бюджетного законодавства.» - наприкінці зауважив народний депутат.

Новость не имеет комментариев
Проверочный код