Кіровоград: рятувальники закликають громадян не виходити на тонку кригу

Декабрь 14, 2013 | Новини | Просмотров: 2384 | Комментариев: 0

Із настанням зими на водоймах починає формуватися льодовий покрив.

У цей час виходити на нього вкрай небезпечно, проте щороку багато людей нехтують запобіжними заходами і попередженнями, виходять на тонкий лід, ризикуючи своїми життям та здоров’ям.

Водночас Український гідрометеорологічний центр повідомляє, що протягом 14-15 грудня на більшій території України показники стовпчиків термометрів коливатимуться у межах +4 °С…-6 °С. Така температура повітря не сприяє зміцненню льодового покриву. Тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян утриматися від виходу на лід протягом найближчих днів.

Найчастіше потрапляють у небезпечні ситуації на кризі рибалки, які проводять багато часу на водоймах, а також діти. Наприклад, 12 грудня у с. Крамаренки Кременчуцького району під час риболовлі на тонкому льоду чоловік провалився та за лічені хвилини потонув. Очевидці трагедії не змогли допомогти потопаючому через занадто тонкий шар криги. 6 грудня у м. Макіївка Донецької області були врятовані двоє дівчаток, які провалилися під лід. Напередодні на Вінниччині рятувальники деблокували рибальський човен, господар якого не врахував погодні умови і був заблокований кригою посеред річки.

Аби запобігти загибелі людей на льоду, співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій проводять серед населення профілактично-роз’яснювальну щодо небезпеки виходу на кригу на початку її формування та в періоди відлиги. У місцях з тонкою кригою та промоїнами рятувальники встановлюють попереджувальні таблички.

І пам'ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно!

Державна служба України з надзвичайних ситуацій

Новость не имеет комментариев
Проверочный код