Кіровоградська ОДПІ повідомляє

Апрель 03, 2015 | Новини | Просмотров: 1915 | Комментариев: 0

Нові умови застосування понижуючого коефіцієнта при обчисленні єдиного соціального внеску

13 березня набрав чинності Закон України від 2 березня 2015 р. №219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці».
Відповідно до змін, внесених Законом №219-VIII, до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати та/або винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску застосовується з понижуючим коефіцієнтом, якщо платником виконуються одночасно такі умови:
база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. Ця умова не застосовується до платників єдиного внеску, визначених в абз. 3 та 4 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону.
Понижуючий коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно за встановленою формулою. Показники за 2014 рік визначаються на підставі поданої звітності по єдиному внеску. Якщо в результаті розрахунку його значення буде менше ніж 0,4, то платнику слід застосовувати коефіцієнт 0,4.
У разі несвоєчасної сплати єдиного внеску платник позбавляється права на застосування понижуючого коефіцієнта. Таке право поновлюється з місяця, в якому відбулося повне погашення боргу.
Зазначені норми застосовуються до підприємств будь - якої форми власності та приватних підприємців, які використовують працю найманих осіб. Фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно або використовують працю інших громадян на умовах трудового контракту теж мають право застосовувати понижуючий коефіцієнт.
Кіровоградська ОДПІ звертає увагу, що втратив чинність, п. 3 розд. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 28 грудня 2014 р. №77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Увага! Розширено базу для оподаткування військовим збором
Суттєвим фактором, що впливає на збільшення надходжень військового збору, є прийняття Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» від 02.03.2015 р. № 211-VIII, який набрав чинності 13.03.2015 року.
Кіровоградська ОДПІ звертає увагу платників, що із набранням чинності Закону № 211 звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV Податкового кодексу України не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.
Отже, оподаткуванню військовим збором підлягають такі види доходів:
проценти, що нараховані на цінні папери, емітовані Мінфіном, і на боргові зобов'язання НБУ (пп. 165.1.2 Податкового кодексу України);
дивіденди, які нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою — резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, та в результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів (пп. 165.1.18 Податкового кодексу України);
сума доходу, отримана платником податку за здані (продані) ним вторинну сировину, побутові відходи, брухт кольорових металів, включаючи використані (виснажені) акумулятори електричні свинцево-кислотні (код 8548 10 21 00 згідно із УКТ ЗЕД), залишки та брухт електричних акумуляторів із вмістом свинцю (код 8548 10 91 00 згідно із УКТ ЗЕД) і брухт дорогоцінних металів, проданий НБУ (пп. 165.1.25 Податкового кодексу України);
доходи від операцій із валютними цінностями (крім цінних паперів), пов'язаних із переходом права власності на такі валютні цінності, за винятком доходів, оподаткування яких прямо передбачено іншими нормами цього розділу (пп. 165.1.51 Податкового кодексу України);
інвестиційний прибуток від операцій із борговими зобов'язаннями НБУ й казначейськими зобов'язаннями України, емітованими Мінфіном, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти (пп. 165.1.52 Податкового кодексу України).

Прес-служба Кіровоградської ОДПІ

Новость не имеет комментариев
Проверочный код