Мешканцям аварійних будинків у Херсоні нададуть нові квартири

Январь 16, 2014 | Новини | Просмотров: 1705 | Комментариев: 0

Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження про затвердження переліку аварійних будинків «гнучкої» конструкції у місті Херсоні, поетапне відселення мешканців яких здійснюватиметься за рахунок Державного та місцевого бюджетів.

Згідно з прийнятим документом, передбачається за період 2014-2020 рр. переселити 3241 жителя Херсона, які проживають в 18 будинках «гнучкої» конструкції, стан яких погіршується з року в рік. З цією метою протягом зазначеного періоду планується виділити 255,2 млн. грн. з Державного бюджету та 152 млн. 117,5 тис. грн. з місцевої скарбниці.

Наразі встановлено перелік будинків, визначено їх технічний стан. Спираючись на це, розроблено порядок, згідно з яким мешканці аварійних будинків переселятимуться в нове житло. Так, на 2014 рік заплановано переселення 217 мешканців із 80-квартирного будинку № 11 по проспекту Будівельників. На це планується виділити 16 млн. 126 тис. грн.

Також визначено, що у разі раптового погіршення стану будинків — при загрозі обвалу основних несучих конструкцій — мешканців цих будинків виселять у першочерговому порядку. На це кошти будуть виділятися з Резервного фонду Державного бюджету .

Проблема переселення мешканців «гнучких» будинків гостро стоїть ще з жовтня 2004 року, коли Уряд почав виділяти кошти на ремонт будівель, технічний стан яких стрімко погіршувався. Проте стан цих будівель продовжував погіршуватися. Тому 7 грудня 2012 року Президент України Віктор Янукович доручив забезпечити виконання заходів, спрямованих на поетапне відселення мешканців із аварійних житлових будинків «гнучкої» конструкції в Херсоні.

Як пояснюють галузеві експерти, «гнучкі» будинки були побудовані в 60-х роках ХХ століття за рішенням Держбуду, погодженим з Академією будівництва та архітектури СРСР, у рамках експерименту виключно на осідаючих ґрунтах у місті Херсоні. Конструктивна особливість таких будинків полягає в тому, що панелі перекриттів, сходові марші та стіни спираються на систему несучих конструкцій малого розміру.

Передбачалося, що такі конструкції будуть просідати на 10 см за весь період експлуатації, і такий запас був внесений в конструкцію будинку. Однак фактично рівень деформації перевищив допустимий в 4-5 разів, що вичерпало закладені в проекті можливості і стало причиною аварійного стану будівель. За даними експертів, усього в місті було побудовано 36 будинків такої конструкції, 20 із яких ще заселені людьми. Лише з двох будинків немає потреби виселяти мешканців.

Експерти говорять про те, що проведення реконструкції будинків є недоцільним, оскільки її вартість в 1,5 рази перевищує вартість спорудження аналогічної кількості нового житла. Тому було прийнято рішення про знесення старих будівель і переселення мешканців у нові квартири, пояснюють експерти прийняту Урядом постанову.

джерело

Новость не имеет комментариев
Проверочный код