Мінрегіон реформує житлово-комунальне господарство

Декабрь 24, 2013 | Новини | Просмотров: 2089 | Комментариев: 0

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробило 25 техніко-економічних обґрунтувань (ТЕО) проектів щодо подальшого реформування сфери ЖКГ. Зокрема, щодо впровадження енергозберігаючих технологій у водопровідно-каналізаційному господарстві.

 

За заявою глави Міністерства Геннадія Темника, загальна вартість проектів становить 22,3 млрд. грн. Також 180 проектів на суму 6,3 млрд. грн. розроблено міськими радами. З цього числа 53 проекти загальною вартістю реалізації 3,1 млрд. грн. вже направлено на розгляд потенційних кредиторів – банків.
У Міністерстві також повідомляють, що за 2013 рік на розвиток і модернізацію водопровідно-каналізаційних мереж було виділено 915 млн. грн. Найбільша частина цих коштів — 356 млн. грн. — була спрямована з міських бюджетів. 219 млн. грн. надали підприємства водопровідно-каналізаційного господарства. Ще 115 млн. грн. були нараховані з Державного бюджету. Також 225 млн. грн. у вигляді кредиту надав Світовий банк у рамках проекту «Розвиток міської інфраструктури».

Експерти зазначають, що ці кошти були спрямовані на заміну насосного обладнання, реконструкцію та капітальний ремонт водопровідних та каналізаційних мереж, установку станцій доочистки води на соціальних об'єктах, установку приладів технологічного обліку води.

За даними відомства, в 2013 році було замінено 1674 насосних агрегати, реконструкцію та капітальний ремонт проведено на 2200 км водопровідних і каналізаційних мереж, на соціальних об'єктах встановлено 70 станцій доочистки води, змонтовано 2596 пристроїв технологічного обліку води (лічильників).
Всього ж протягом року було реалізовано 24 енергозберігаючих проекти та 15 проектів із підвищення якості води, зазначив Геннадій Темник.

У Мінрегіоні зазначають, що впровадження енергозберігаючих проектів в галузі вже дало позитивний результат і вдалося домогтися гарних якісних показників.
Приміром, на комунальному підприємстві «Іллічівськводоканал» (Одеська область) впроваджена геоінформаційна система з віддаленим контролем та управлінням насосними станціями та завершено будівництво резервуара для чистої води об'ємом 10 тис. куб. м.

Це дозволило поліпшити показники роботи насосних станцій, заощадити кількість електроенергії еквівалентну 23% річного споживання і зменшити споживання води на 10%. Таким чином, тепер підприємство в рік буде економити 317 тис. грн.

Ще більш вражаючі показники демонструє КП «Чернігівводоканал». За даними, наданими відомчими аналітиками, підприємство зменшило споживання електроенергії на 32%, що дозволило економити за рік 15,8 млн. грн. і зменшити витрату води на 7%, а паливно-мастильних матеріалів — майже на 30%.
«Таких прикладів багато. Загальний результат від впровадження зазначених заходів — зменшено річне споживання електроенергії на 63 млн. кВт/год. Водночас для 700 тис. осіб підвищено якість питної води», — резюмував Міністр

джерело

Новость не имеет комментариев
Проверочный код