МОЗ посилить умови видачі рецептів на медпрепарати

Декабрь 27, 2013 | Новини | Просмотров: 1896 | Комментариев: 0

З 31 грудня набуде чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України, що посилює умови видачі рецептів на лікарські препарати.

Вже з наступного вівторка в рецептах буде заборонено вказувати торгову назву лікарського засобу, а буде обов'язковим вказувати тільки міжнародну непатентовану назва (МНН). Про це повідомила директор Департаменту з питань якості медичної та фармацевтичної допомоги МОЗ Тетяна Донченко.

За її словами, заборона вписувати торгову назву препарату сприятиме боротьбі з лобі великих фармацевтичних компаній, чиї дорогі препарати активно освоюють український ринок. Раніше з тією ж метою провізорів зобов'язали повідомляти пацієнтам про наявність в аптеці більш дешевих лікарських засобів, що містять ту саму діючу речовину. Також це має покласти край тому, що лікарі, уклавши договори з фармацевтичними компаніями, часто виписують пацієнтам препарат певної торгової марки, який дорожчий за наявні у продажу аналоги.

Водночас вказування в рецепті торгового найменування препарату допускається в строго регламентованих випадках. Наприклад , якщо препарат не має МНН, відноситься до біосимілярів, відпускається на пільгових умовах або безоплатно, або підлягає предметно-кількісному обліку.

Ідея введення заборони належить Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва. За словами експертів відомства, ще в 2005 році був виданий наказ МОЗ, згідно з яким рецепти повинні були виписуватися тільки за торговими назвами. Це дозволило створити низку корупційних схем та залучити до них лікарів і аптечних працівників.

Заборона дозволить створити умови нормальної конкуренції на ринку медичних препаратів, ліквідує корупційні схеми із залученням лікарів та провізорів, надасть громадянам вибір у купівлі ліків.
Це також стимулюватиме вітчизняного виробника, зазначають експерти. Вони запевняють, що продукція українських фармацевтичних компаній має високу конкурентну спроможність. Так як Україна приєдналася до Міжнародної служби співробітництва фармацевтичних інспекцій, до якої входять 40 країн, вітчизняні медичні препарати відповідають всім міжнародним нормам і мають високий експортний потенціал.
Цього року експорт українських лікарських засобів виріс на 25% порівняно з минулим роком. На внутрішньому ринку частка вітчизняних препаратів становить 65%, тоді як у грошовому співвідношенні — лише одну третину.

Источник

Новость не имеет комментариев
Проверочный код