МОЗ України кардинально оновить автопарк

Декабрь 23, 2013 | Новини | Просмотров: 2116 | Комментариев: 0

З початку наступного року на Міністерство охорони здоров'я України чекає кардинальне оновлення автопарку. Про це на брифінгу повідомив начальник Відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Михайло Стрельников.

За його словами, на сьогодні закуплено 1423 автомобілі швидкої допомоги різних класів, які з початку наступного року надійдуть на баланс відомства. Машини будуть рівномірно розподілені по всіх регіонах України . Це 148 реанімобілів, 1068 автомобілів екстреної допомоги типу В, 207 машин екстреної допомоги типу А.

«Ми очікуємо наймасштабніше оновлення медичного автопарку за часи незалежності України. Тому, щоб уникнути дисбалансу в забезпеченні швидкими, в кожен регіон направлять різну кількість нових автомобілів. Наприклад, Донецька область отримає 138 автомобілів, місто Київ — 97, Харківська область — 95, Дніпропетровська — 101, Львівська — 85 автомобілів. Водночас Закарпатська область отримає 31 одиницю автотранспорту, Волинська — 33, Сумська та Чернівецька — по 34 автомобілі, місто Севастополь — 2 автомобілі. Таким чином, всі регіони будуть рівномірно забезпечені якісними автомобілями швидкої допомоги, що дозволить наблизити виконання соціального стандарту під'їзду бригади до пацієнтів — 10 хвилин в місті і 20 у сільській місцевості», — повідомив Михайло Стрельников.
Експерти зазначають, що таке поповнення забезпечить підвищення загальної кількості нових автомобілів екстреної допомоги у два рази. За експертними оцінками, Україні потрібно ще 3138 машин швидкої допомоги, щоб повністю забезпечити виконання закладеного стандарту — 1 машина швидкої на 10 тис. осіб. Як кажуть експерти, ще дві такі закупівлі, і ця мета буде досягнута.

Фахівці МОЗ зазначають, що нові машини повністю відповідають світовим стандартам і оснащені новітнім високотехнологічним медичним обладнанням. Також, що особливо актуально для віддалених регіонів, нові швидкі пристосовані для їзди на складних ділянках доріг і за будь-яких погодних умов.
«На нових автомобілях буде використовуватися обладнання тільки європейських, американських і японських виробників. При поставці автомобілів ми будемо ретельно перевіряти їх — на якість, на відповідність вимогам стандартів, сертифікації, і, звичайно ж, лікарів, які будуть ними користуватися», — резюмував Михайло Стрельников.

Джерело

Новость не имеет комментариев
Проверочный код