На АгроЕкспо відбулось обговорення національної системи кваліфікації

Октябрь 02, 2020 | Новини | Просмотров: 804 | Комментариев: 0

«Національна система кваліфікації – міст між освітою та ринком праці» – під такою назвою сьогодні, 2 жовтня, у конференц-залі виставкового комплексу «АгроЕкспо», за участі представників Національного агентства кваліфікацій з керівниками закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти відбулося засідання круглого столу. 

Серед присутніх – представники органів влади та місцевого самоврядування, управління освіти і науки облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України в області. У заході узяла участь і директорка Кіровоградського обласного центру зайнятості Лілія Колесник.

Відкрив зустріч голова організації роботодавців Кіровоградської області Павло Штутман. У свою чергу, голова Національної агенції кваліфікацій Юрій Баланюк поінформував присутніх про важливість розроблення професійних стандартів, які б відповідали сучасним потребам ринку праці та ведення реєстру професійних стандартів та кваліфікацій.

«Національна агенція кваліфікацій акредитує Кваліфікаційні центри, де можливо буде підтвердити кваліфікацію на базі формальної неформальної освіти чи інформального навчання, здобутої в Україні або за її межами. Це передбачає створення механізмів прозорого та ефективного присвоєння професійних кваліфікацій на основі сучасних професійних стандартів та прогнозів потреб ринку праці, гармонізацію української системи кваліфікацій з європейською», – зазначив Ю. Баланюк.

Крім того, мова йшла і про запровадження дуальної системи освіти в профтехосвіті. П. Штутман зауважив, що зазначена система освіти дозволяє значно ефективніше готувати кваліфікованих робітників для того чи іншого підприємства. Учасники зустрічі заслухали точки зору роботодавців щодо оцінки якості професійних кваліфікацій та ін.
Ю. Баланюк наголосив на тісній співпраці Національного агентства з державним центром зайнятості у напрямку організації професійного навчання незайнятого населення, розповів про напрацьовані нормативні документи, що регламентують організації професійного навчання.

Продовжуючи тему професійного навчання, Л. Колесник поінформувала присутніх про участь служби зайнятості у професійному навчанні дорослого населення з числа зареєстрованих безробітних. Зокрема, директорка обласного центру зайнятості поінформувала про можливості служби зайнятості у напрямку організації професійного навчання безробітного населення, різні форми та види професійного навчання.
Нагадаємо, що вже третій день поспіль, на базі виставкового комплексу «АгроЕкспо» працює міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією сільськогосподарської техніки та технологій «АгроЕкспо – 2020».

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості

Новость не имеет комментариев
Проверочный код