Паспортизація сміттєзвалищ на Кіровоградщині дозволить посилити контроль за екологічним станом

Декабрь 11, 2019 | Новини | Просмотров: 618 | Комментариев: 0

На навколишнє середовище негативно впливають не лише викиди шкідливих речовин в атмосферу, але й відходи, у тому числі домогосподарств. 

У середньому на території області утворюється понад 175 тис т твердих побутових відходів. За даними державного статистичного спостереження у 2018 р. утворено 200,680 тис. т, 2017 р.- 153,8 тис. т, у 2016 р.– 165,5 тис. т, 2015 р. – 181,5 тис. т. Більше 95% цих відходів спрямовується на звалища твердих побутових відходів, що є перевантаженими та не відповідають санітарним нормам. Можливості розширення наявних полігонів суттєво обмежені.

На території області виявлено 405 сміттєзвалищ, із яких станом на 1 грудня 2019 року до обласного реєстру місць видалення відходів включено 275 звалищ (або 67,9 %).

Найменший відсоток паспортизованих сміттєзвалищ у Знам’янському (7,7%), Новоархангельському (38,9%), Благовіщенському (38,8 %), Вільшанському (42,1%) та Світловодському (45,5%) районах.
Високі показники паспортизації у Компаніївському (70,6%), Бобринецькому (82,7%), Новгородківському (84,6%) та Долинському (95%) районах.

У містах Кропивницький, Знам’янка, Олександрія та Світловодськ, а також у Гайворонському, Голованівському та Новоукраїнському районах досягнуто стовідсоткової паспортизації. Така ж ситуація і в Бобринецькій та Новоукраїнській міських ОТГ, Компаніївській ОТГ та у Ганнівській сільській ОТГ. У Дмитрівській ОТГ Знам’янського району та Великоандрусівській сільській ОТГ Світловодського району не паспортизовано жодного звалища.

Згідно зі статтею 8 Господарського кодексу України, держава, органи державної влади та органи місцевого самоврядування не є суб'єктами господарювання. Господарська компетенція органів державної влади та органів місцевого самоврядування реалізується від імені відповідної державної чи комунальної установи. Проте більшість паспортів місць видалення відходів оформленні на сільські ради. Тому у висновках щодо рівня екологічної безпеки звалищ твердих побутових відходів зазначається про необхідність створення комунальних підприємств.

Паспортизація сміттєзвалищ дозволить суттєво посилити контроль за екологічним станом місць видалення відходів та їх впливом на довкілля. Крім того, розміщення відходів підлягає оподаткуванню екологічним податком, тоді як не паспортизовані звалища можуть ухилятися від сплати даного податку, що призводить до недоотримання коштів бюджетами усіх рівнів.

За інформацією департаменту екології та природних ресурсів ОДА 

Новость не имеет комментариев
Проверочный код