Подання Звіту про контрольовані операції за 2014 рік

Апрель 27, 2015 | Новини | Просмотров: 1947 | Комментариев: 0

Кіровоградська ОДПІ нагадує платникам податків, що 30 квітня 2015 року - останній день подання Звіту про контрольовані операції 2014 року.

Повідомляємо платників, що із 1 січня 2015 року вступили в дію новації податкового контролю за трансфертним ціноутворенням, вони прописані Законом України від 28.12.14 р. № 72. Але ці зміни не стосуються формування та подачі Звіту про контрольовані операції 2014 року.
Нагадуємо, що подавати Звіт про контрольовані операції повинні платники податку на прибуток та ПДВ, які протягом звітного періоду, тобто у 2014 році здійснювали операції, що вважаються контрольованими згідно з нормами статті 39 ПКУ, у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року ( п.2 р. ІІ «Прикінцеві положення» ПКУ).
Відповідальність за неподання або несвоєчасне Звіту про контрольовані операції або невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності передбачена п.120.3 ст.120 ПКУ:
- 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового ( звітного) року, - у разі неподання (несвоєчасного подання) звіту;
- 5% суми контрольованих операцій, що не задекларовані у звіті;
- 3% суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, визначена пп.39.4.8 п.39.4 ст. 39 ПКУ.


Нюанси отримання податкової знижки на навчання
Кіровоградська ОДПІ повідомляє, що згідно з пп.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п.164.6 ст.164 Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.
Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення (пп. 14.1.263 п. 14.1 ст.14 Кодексу).
Відповідно до ч.1 ст.199 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 № 2947-ІП якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами. Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкової інспекції копії зазначених документів.
Отже, враховуючи вищевикладене, платник податку має право скористатися податковою знижкою на навчання непрацюючого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, за умови, що в квитанції вказано прізвище такого члена його сім’ї, наявна копія укладеного договору про навчання та платник документально підтвердив родинні стосунки (ступінь споріднення) з такою особою.
При цьому, якщо член сім’ї першого ступеня споріднення після реєстрації шлюбу змінює прізвище та в квитанціях зазначено нове прізвище, то потрібно надати ще і копію Свідоцтва про шлюб.

Прес-служба Кіровоградської ОДПІ

Новость не имеет комментариев
Проверочный код