Понижуючий коефіцієнт при обчисленні єдиного внеску з 13 березня застосовується за новими умовами

Март 24, 2015 | Новини | Просмотров: 1427 | Комментариев: 0

13 березня набрав чинності Закон від 2 березня 2015 р. №219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці» (далі – Закон №219-VIII).

Відповідно до змін, внесених Законом №219-VIII, до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати та/або винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску застосовується з понижуючим коефіцієнтом, якщо платником виконуються одночасно такі умови:
база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;
після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. Ця умова не застосовується до платників єдиного внеску, визначених в абз. 3 та 4 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону.
Понижуючий коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно, за встановленою формулою. Показники за 2014 рік визначаються на підставі поданої звітності по єдиному внеску. Якщо в результаті розрахунку його значення буде менше ніж 0,4, то платнику слід застосовувати коефіцієнт 0,4.
У разі несвоєчасної сплати єдиного внеску платник позбавляється права на застосування понижуючого коефіцієнту. Таке право поновлюється з місяця, в якому відбулося повне погашення боргу.
Поширюється Закон на підприємства будь - якої форми власності та приватних підприємців, які використовують працю найманих осіб. Фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно або використовують працю інших громадян на умовах трудового контракту теж мають право застосовувати понижуючий коефіцієнт.
З 1 січня 2016 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізособам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки єдиного внеску, встановлені ч. 5 та абз. 2 ч. 6 ст. 8 Закону для платників єдиного внеску, визначених в абз. 2, 3, 4 та 7 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону, застосовуються з коефіцієнтом 0,6.
Крім цього, визнано таким, що втратив чинність, п. 3 розд. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону від 28 грудня 2014 р. №77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Прес-служба ГУ ДФС у Кіровоградській області

Новость не имеет комментариев
Проверочный код