Скільки взяти у закордонну подорож готівки?

Январь 08, 2014 | Новини | Просмотров: 1811 | Комментариев: 0

Українці мають право не декларувати готівку в сумі, яка не перевищує 10 тисяч євро чи еквівалент цієї суми в іншій валюті.

Якщо сума понад 10 000 євро, то її необхідно письмово задекларувати в повному обсязі та пред’явити документи, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на суму, що перевищує 10 000 євро. Строк дії таких документів 30 календарних днів, починаючи з дня видачі.
При переміщенні через територію ЄС громадянин, що має при собі суму понад 10 тисяч євро (чи відповідну суму в іншій валюті), зобов'язаний її задекларувати в країні прибуття/убування.
При цьому, необхідно подати митну декларацію двічі - як при ввезенні, так і при вивезенні з території Євросоюзу суми від 10 000 євро. Декларувати слід не лише готівкові гроші, а також цінні папери, дорожні чеки, векселі. Правило діє, навіть якщо ви проїжджаєте через країни ЄС транзитом.
Якщо в декларації будуть вказані недостовірні або неповні відомості, громадянин, що подав її, понесе покарання, а грошові кошти можуть бути вилучені або конфісковані.
При подорожі через країни Митного союзу (Росія, Білорусія, Казахстан) з готівкою або дорожніми чекам на суму понад 10 тисяч доларів США, необхідно внести до пасажирської митної декларації усю переміщувану суму. Якщо сума до 10 тисяч доларів США – декларування за бажанням громадянина.

Новость не имеет комментариев
Проверочный код