Уряд сприяє погашенню простроченої заборгованості за житлово-комунальні послуги

Январь 13, 2014 | Новини | Просмотров: 1576 | Комментариев: 0

Кабінет Міністрів на своєму засіданні схвалив проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожитий газ і електроенергію».

 

Проект Закону був розроблений за ініціативою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон).

Як пояснюють експерти Мінрегіону, метою законопроекту є врегулювання проблеми простроченої заборгованості споживачів за житлово-комунальні послуги. За даними відомства, станом на 1 листопада 2013 року заборгованість населення становила 11,6 млрд. грн. Це, в свою чергу, провокує несвоєчасну оплату підприємствами житлово-комунальної сфери за спожитий газ і електроенергію. Існує також заборгованість по зарплаті в галузі.

Для того щоб ця заборгованість не накопичувалася і споживачі могли вчасно розраховуватися за поточними платежами за житлово-комунальні послуги, законопроектом пропонується заборгованість, яка існувала станом на 1 січня 2013 року, реструктуризувати шляхом розстрочення її оплати строком на 60 місяців.

Експерти пояснюють, що пропоновані зміни передбачають продовження практики реструктуризації простроченої заборгованості населення. Як відомо, Закон України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожитий газ і електроенергію» був прийнятий 20 лютого 2003 року.

В цілому, на думку аналітиків, така практика довела свою ефективність. За час дії Закону близько 3,2 млн. сімей уклали договори про реструктуризацію заборгованості на загальну суму 2,8 млрд. грн. Станом на 1 травня 2013 року сума внесених платежів із погашення простроченої заборгованості становила 1997 млн. грн.

Експерти зазначають, що ситуація з комунальними платежами населення поліпшується. Так, у січні-липні 2013 року українці сплатили за житлокомунпослуги 24,3 млрд. грн., або 106% нарахованих за цей період сум. При цьому середні нарахування на одного власника особового рахунка з урахуванням споживання електроенергії (150 кВт-год) за підсумками липня зросли на 3% у порівнянні з торішнім показником за цей же місяць і становили 242,7 грн.

Станом на 1 листопада 2013 року ситуація з платежами трохи погіршилася, але в цілому по Україні рівень оплати населенням з початку року становив 102,6%.

Також за перші сім місяців поточного року з населенням було укладено 44,4 тис. договорів про погашення реструктуризованої заборгованості на загальну суму 145,5 млн. грн. Тобто, підкреслюють експерти, в тих випадках, коли споживачам послуг ЖКГ складно оплачувати рахунки, вдається знаходити компромісні рішення, що дозволяють врахувати інтереси громадян і перенести платежі на пізніші періоди.

джерело

Новость не имеет комментариев
Проверочный код