Всеволод Степанюк: Більш дешевий газ пожвавить економічне життя

Декабрь 28, 2013 | Новини | Просмотров: 1894 | Комментариев: 0

Відомий економіст Всеволод Степанюк вважає, що домовленості між Україною та Росією про зменшення ціни на газ дадуть можливість українським підприємствам знизити собівартість продукції, отримати більші прибутки, а отже - кошти для модернізації.

В ефірі каналу БТБ він також зазначив, що завдяки зниженню ціни на газ знизиться і тиск на державний бюджет.
«Більш дешевий газ - він пожвавлює економічне життя, а не навпаки», - наголосив він. «Домовленості про газ – вони дуже суттєві для України. Це зменшить навантаження на бюджет. Не потрібно дотувати комунальний сектор. Можна знизити ціну для реального сектору економіки, що дасть йому більший прибуток, ніж він має зараз, і таким чином вивільнить кошти на модернізацію», - сказав експерт. «Якраз ця Угода дає підприємствам можливість тайм-ауту для того, щоб заробити гроші і модернізуватися», - додав він.
«Ці два роки, на які видано кредит, - це досить таки суттєвий термін, за який можна перебудувати значну частину економіки», - вважає експерт.
За його словами, після виконання доручення Президента України щодо зниження цін на газ для промисловості істотно покращиться становище насамперед підприємств хімічної галузі, де більше 50% собівартості – це вартість газу, металургійної промисловості, транспортної сфери тощо.
Він також вважає, що кредитні кошти від Росії і суттєві знижки на газ є передумовою виконання програми соціального забезпечення громадян у наступному році.
«Зниження ціни на газ, покращення торговельних умов з Росією і реалізація всіх тих домовленостей, які були підписані, – вони дають можливість виконати свою програму з покращення соціального забезпечення", - зауважив експерт.

Новость не имеет комментариев
Проверочный код