За переобладнання вантажної автівки у легкову платиться акцизний податок

Апрель 22, 2015 | Новини | Просмотров: 1643 | Комментариев: 0

Платником акцизного податку є особа - власник ввезення на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнуються у легковий автомобіль (пп. 212.1.14 п. 212.1 статті 212 Податкового кодексу України).

Датою виникнення податкових зобов'язань у разі здійснення переобладнання є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу згідно пункту 216.11 статті 216 Кодексу.
Тобто, заявник повинен надати для реєстрації або перереєстрації переобладнаного автомобіля документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху та квитанцію або платіжне доручення про сплату акцизного податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення (для автомобілів, на які з 01.01.2015 видано документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху).
Акцизний податок обраховується за ставками, визначеними у підпункті 215.3.5.1 підпункту 215.3.5 пункту 215.3 статті 215 Кодексу, розмір яких диференціюється залежно від коду продукції згідно з УКТ ЗЕД, робочого об'єму циліндрів двигуна та терміну експлуатації (нові транспортні засоби або ті, що використовувались не більш як/понад п'ять років).
Якщо ставка акцизного податку встановлена у іноземній валюті (євро), розрахунок суми податку здійснюється за офіційний курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому виникло податкове зобов'язання, і залишається незмінним протягом кварталу (підпункт 217.3 статті 217 Кодексу).
Декларації акцизного податку подаються щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації, тобто для юридичних осіб - за місцезнаходженням, для фізичних осіб - за місцем проживання.
Підсумовуючи вищевикладене, додатково повідомляємо: якщо документ про відповідність переобладнаного автомобіля отримано до 01.01.2015 року, то власники таких вантажних транспортних засобів, що переобладнані у легкові автомобілі, не повинні сплачувати акцизний податок.
Прес-служба Кіровоградської ОДПІ

Новость не имеет комментариев
Проверочный код